Balyo מלגזות אוטונומיות

שימושים נפוצים

icon

מאזור
קליטת סחורה
לאחסון

במחסנים או במרכזי הפצה, משטחים מועברים מאזור קבלת סחורה נכנסת לאזור אחסון, מספר פעמים ביום. בדרך כלל, מלגזן מעביר משטח אחד או כמה משטחים מאזור קבלת הסחורה לקצה המעברים, בהם מלגזות הרמה יכולות לאחסן את המשטחים במידוף גבוה.

הרובוטים שלנו מתוצרת BALYO יכולים להעביר את המשטחים בנתיב זה בצורה אוטונומית ולמרחקים ארוכים, למיקומים ייעודיים עבור מלגזות שונות להרמה לגובה ומלגזות צריח.

כיצד מושגת אוטומציה מלאה לכל התהליך?

 1. יצירת משימת איסוף משטח ע"י מערכת הרובוטיקה, מאזור קבלת סחורה ע"י סריקת האזור ע"י רובוט או סנסור ייעודי.
 2. איסוף המשטח ע"י רובוט ושינוע לתחילת מעבר מדפים רצוי והנחתו ברחבה ייעודית.
 3. הרמת המשטח ע"י מלגזת הרמה לגובה/ צריח ואחסון במדף.
icon

מאזור
קליטת סחורה
לבקרת איכות
ואחסון זמני

בפעולות כגוןCross-Docking  או ברצפת ייצור, משטחים באזור אחסון זמני מועברים ברחבי האתר לבקרת איכות ואזורי אחסון זמניים אחרים. משטחים אלו נסרקים בדרך כלל באופן ידני ומועברים לאזור המוגדר בהתאם.

רובוטי המלגזה יכולים להגביר את היעילות בתהליך זה ע"י שימוש בקורא ברקוד המובנה שלהם, כך:

 1. הרובוט סורק את המדבקה שעל המשטח באזור האחסון/
 2. אם ישנו שימוש במערכת ה-WMS הפנימית או אינטגרציה ל-ERP, המידע מועבר ומוחזרת הנחיה בהתאם.  אחרת, הרובוט מקבל החלטה על סמך מידע שהוגדר במערכת הפנימית מראש.
 3. הרובוט משנע את המשטח ליעד שהוגדר. במקרה שלא זוהה יעד כלל, ניתן לשנע לאזור ברירת מחדל.
icon

שינוע פנימי
במפעל
ובמרלו"ג

מחסנים ומרכזי הפצה גדולים מתמודדים עם האתגר של העברת משטחים למרחקים ארוכים. תהליכי שינוע אלו כוללים איסוף והעברת המשטחים מאזורי קבלת סחורה, שינוע בתוך המבנה למרחקים קצרים או ארוכים ולבסוף העברה לאזור יציאת סחורה מהאתר.

מפעילים ידניים נדרשים בדרך כלל לבצע נסיעות למרחקים ארוכים ולעיתים עוברים למשימה הבאה כשאינם מובילים משטח כלל…

פתרון המלגזות הרובוטיות של BALYO, מאפשר לך להימנע מפעולות בלתי יעילות ומונוטוניות של מפעיל ידני למרחקים ארוכים. הרובוטים יבצעו את פעולות השינוע בין אזורי המפעל או המחסן, בעוד שהמפעילים הידניים יכולים לעבוד באזור מוגבלים, בהם למשימות שלהם ערך מוסף מתאים.

icon

אספקה
לקווי
ייצור

אספקת חומרים לתחנות קווי ייצור נעשית בדרך כלל ידנית באמצעות גרירת עגלות. הפתרון שלנו הופך את מסלולי השינוע לאוטומטיים לחלוטין, ע"י שימוש במלגזה רובוטית, היכולה לגרור עד 7000 ק"ג ובכך מסיר את הצורך של מפעילים ידניים לנסוע בלולאות כל היום.

סוג זה של יישום מרמז על רמה גבוהה של אינטראקציות בין אדם ורובוט (קובוטיקה) לניהול נגררים ומטענים ומתממש בדרכים מגוונות ליצירת משימת שינוע, לדוגמה:

 1. אוטומטית, על ידי חיבור בקר וחיישנים של BALYO לזיהוי אירוע חדש, לדוגמה: משטח בסוף מסוע תחנת ייצור.
 2. אוטומטית, ע"י שימוש בפונקציות הרובוט כגון סריקת ואיתור משטח במיקום ייעודי.
 3. ידנית, באמצעות קופסת בקרה עם שלושה כפתורים, בה כל כפתור מוקצה ליצירת משימה חדשה לפי הגדרת צרכי הלקוח, לדוגמה: אספקת ארגז חומרי גלם, איסוף משטח מוצרים מוגמרים, העברת משטח למידוף וכו'.
 4. ידנית, בבחירה מרשימת משימות המוגדרות מראש, במסך המותקן ברובוט.
icon

שינוע
מלאי
בתהליך

במהלך תהליך הייצור, יש להעביר מוצרים בין תחנות מכונות הייצור. תהליך זה מנוהל בדרך כלל על ידי מערכות מסועים ו/או מלגזות ידניות ודורש הסטת משאבי כוח אדם לפעילות לוגיסטית. מסועים יכולים להעביר משטחים אוטומטית אך הם מורכבים לפריסה מוגדרת מראש ואינם ניתנים להרחבה.

רובוטי המלגזה של BALYO פותחו לניהול משימות שגרתיות להגברת ערכן המוסף לתהליך הכללי, תוך שמירה על גמישות תפעולית מעצם קלות שינויי פריסת נקודות העבודה והודות לטכנולוגיית ניווט ייחודית.

שדרוג מתפעול ידני לרובוטי יאפשר לכוח העבודה שלך להיות ממוקד בפעולות ייצור ולהביא לשיפור הפריון ולהזדמנויות לצמיחה בפעילות.

icon

אחסון
בגמר
ייצור

בסוף תהליך הייצור, מוצרים מוגמרים מועברים למקום אחר, כגון אזור אחסון, עטיפות משטחים, בקרת איכות, אריזה או אזורי אחסון טרום משלוח. כל תהליכי השינוע הלוגיסטיים האלו יכולים להיות מנוהלים על ידי מלגזה רובוטית.

ניתן לחבר קופסת תקשורת של BALYO למכונות הייצור או לסנסורים חיצוניים כדי ליצור משימות שינוע אוטומטית למלגזות. אצל לקוחות תעשייתיים, הרובוטים שלנו בדרך כלל מעבירים משטחים מ:

 • קווי ייצור לרחבת משטחים
 • רחבת משטחים למסוע מכונת עיטוף
 • מכונת עיטוף לאזור אחסון זמני או למידוף

כך סיום הייצור יכול להיות אוטומטי לחלוטין ללא צורך במפעילים ידניים, המתמקדים עתה בפעולות הייצור בלבד.

icon

שינוע
משטחים
ריקים

בתחנות הייצור, נדרש לאסוף משטחים ולשנע או לאחסן אותם לאחר שנעשה בהם שימוש, וזו אינה משימה בראש סדר העדיפויות של מפעילי הייצור.

למלגזות הרובוטיות יש את החזר ההשקעה הטוב ביותר כשהן עובדות ברציפות. רובוט יכול לשמש לא רק כדי להוריד משטחים עם חומר על מסוע תחנת ייצור, אלא גם לאסוף אותם ריקים חזרה. ניהול משימה זו יעניק ערך מוסף גבוה לתהליך ויחסוך למפעילים זמן, דבר אשר יאפשר להם להתמקד בפעולות הייצור. סוג זה של יישומים רובוטים יכול לגרום לגידול של הפעילות עם אותה כמות עובדים.

תוכנת ניהול הרובוטים שלBALYO  יכולה להתממשק עם ציוד כמו פלטייזר כדי להפעיל משימות אוטומטית. ניתן להקים מערכת שבה רובוט מודיע על הנחה מוצלחת של משטח ריק, כך שהפלטייזר יכול להתחיל לעבוד בעצמו וההיפך, פלטייזר יכול גם להודיע ​​שמשטח מוכן לאיסוף ומלגזה רובוטית תגיע לאיסוף המשטח.

icon

מידוף
סטנדרטי

עם ביקוש הולך וגדל, מתמודדים המחסנים עם אתגר עצום של מידוף ואחסון סחורה תוך מיקסום השטח הקיים, ביחוד באזורים בהם המחיר למטר איסון גבוה.

התצורה הנפוצה ביותר במיחסון היא שימוש במדפים סטנדרטיים. בשיטת איחסון זו נעשה שימוש בעיקר כאשר יש מספר רב של משטחים ליחידת מיחסון ויש צורך בגישה נוחה לכל משטח. בהשוואה לאיחסון בבלוקים, ניתן בשיטה זו לשנות את הקונפיגורציה במספר דרכים באמצעות תוכנת ניהול.

מצב זה יוצר תהליכי עבודה מורכבים ושוחקים, המהווים סיכון הן למשטחים והן לעובדים.

רובוטי המלגזה של BALYO מבצעים את תהליכי השינוע וההעמסה של משטחים ביעילות וברמת דיוק גבוהה.

icon

איחסון
בשיטת
הבלוקים

במצבים בהם מחזורי השינוע קטנים והצורך במיקסום שטח האיחסון גבוה, הפיתרון הוא איחסון בבלוקים. תצורת איחסון זו אינה דורשת מדפים וציוד, והמשטחים מונחים ישירות על הרצפה ומועמסים לגובה המקסימלי האפשרי. למרות שבאופן זה ניתן לנצל עד 90% משטח המחסן, שיטת איחסון זו מתאימה רק למטענים עם תדירות שינוע נמוכה ובפורמט אחיד. בנוסף, המשמעות של אי שימוש במדפים היא שיש להניח את המשטחים זה על גבי זה באופן מדויק ובטיחותי, ותהליך העבודה הידני גוזל זמן רב.

רובוטי המלגזה של BALYO מסוגלים לבצע איחסון מדויק בשיטת הבלוקים בעזרת טכנולוגיית safety first. מיקום חיישן מצלמה מתחת לזרועות המלגזה, מאפשר סריקה וניטור של מקום חופשי לפני הנחת המטען.